Bezpieczeństwo to podstawa. Postaw na najlepsze atestowane place zabaw

27/07/2016
atestowane place zabaw

Bardzo często określa się dzieci jako przyszłość naszego narodu. Dlatego też ogromną uwagę przykładamy do zapewnienia im bezpieczeństwa. Wybieraj się tylko na najlepsze atestowane place zabaw.

Jakość gwarancją bezpieczeństwa

Jeszcze nie tak dawno temu, bo w latach 90-tych, place zabaw, które znajdowały się przy szkołach lub przedszkolach nie musiały spełniać żadnych norm, przez co dostępne na placu urządzenia nie gwarantowały żadnego bezpieczeństwa. Było to problematyczne w szczególności do opiekunów, którzy w każdej chwili obawiali się, że dziecku może stać się krzywda. Taką obawę podzielali przede wszystkim przy huśtawce wahadłowej, która jest najbardziej niebezpiecznym urządzeniem na placu zabaw. Obecnie często jest ona zastępowana innymi, bardziej atrakcyjnymi przyrządami. Oczywiście, układ placu zabaw oraz urządzenia się tam znajdujące zależą od przestrzeni, jaką mamy do zagospodarowania. Inaczej skonstruowane są place zabaw z atestem przy przedszkolach i szkołach od tych, które budowane są na osiedlach.

Bez projektu ani rusz

Przed realizacją budowy placu zabaw warto jest stworzyć projekt, w którym rozmieścimy konkretne urządzenia. Dr Spil Polska pomaga swoim klientom w przygotowywaniu planu, który, oczywiście, opiera się na dokumentacji projektowej dla certyfikowanych placów zabaw. Specjaliści podpowiadają również jaki plac zabaw zbudować dla konkretnej grupy odbiorców, by spełniał swoje zadania.

Najlepsze są certyfikowane place zabaw

Place zabaw z atestem, które posiadają certyfikat są oczywiście droższe od tych, które go nie posiadają. Jednak to cena gwarantuje jakość, a z jakość zapewnia dzieciom bezpieczeństwo, na jakim najbardziej nam zależy. Dr Spil Polska dba nie tylko o estetykę i funkcjonalność placu zabaw, ale przede wszystkim zwraca uwagę na to, by wszystkie urządzenia były bezpieczne dla małych użytkowników. Najlepsze certyfikowane place zabaw tworzone są w oparciu o połączenia odpowiednich elementów kompozycyjnych, takich jak: schody, podesty czy słupki, które są podstawą bazy konstrukcyjnej. Połączenie elementów stalowych z produkowanymi z tworzyw sztucznych zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa użytkowania i są określane przez odpowiednie certyfikaty.