Place zabaw dla przedszkoli

certyfikowany producent placów zabaw Dr Spil Polska

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić przedszkole, które obok swojego budynku nie posiada placu zabaw dla dzieci. Taka inwestycja jest świetnym sposobem na zorganizowanie czasu wolnego najmłodszym oraz jest formą wspierania rozwoju dzieci na tle fizycznym i psychicznym. Przede wszystkim place zabaw dbają o ich aktywność na świeżym powietrzu, dlatego placówki edukacyjne bez wątpienia powinny posiadać je na swoim terenie.

Czym charakteryzują się place zabaw dla przedszkoli?

Place zabaw dla przedszkoli, żłobków i szkół powinny cechować się wysoką jakością i bezpieczną konstrukcją. Plac zabaw przede wszystkim musi zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa korzystającym dzieciom. Konstrukcja musi być odpowiednio zaprojektowana, posiadać odpowiednie podłoże oraz być zrobiona z dbałością o wszystkie szczegóły. Obecne normy zawierają regulacje w zakresie projektowania placów zabaw, jego stref bezpieczeństwa i materiałów, z których zostało wykonane podłoże.

Place zabaw dla przedszkoli powinny zawierać różnorodne sprzęty, które umożliwią wspólną zabawę. Piaskownice, huśtawki, bujaki, ścianki wspinaczkowe lub zjeżdżalnie to uwielbiane przez dzieci sprzęty. Ciekawa kolorystyka i przyjemna wizualizacja sprawią prawdziwą przyjemność podczas codziennych zabaw.

Place zabaw dla przedszkoli