Budżet obywatelski

plac zabaw na Twoim osiedlu

Bezpieczny plac zabaw to nie przywilej, a prawo. Taki obiekt powinien znaleźć się na każdym osiedlu, aby zapewnić rozrywkę wszystkim dzieciom. Młodzi mieszkańcy muszą mieć miejsce, by aktywnie spędzać czas. Niestety, dostęp do placu zabaw jest często ograniczony i nie każde dziecko ma możliwość skorzystania z takiej atrakcji. Warto to zmienić i wziąć sprawy w swoje ręce. Wystarczy zgłosić zapotrzebowanie na bezpieczny plac zabaw do władz gminy w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Place zabaw łączą rozwój dziecka i zabawę z rówieśnikami. Aktywność fizyczna korzystnie wpływa na wiele procesów. Przede wszystkim wzmacnia odporność, zmniejsza ryzyko chorób i dba o ogólną kondycję. Wspomaga koordynację ruchową i zręczność oraz uczy planowania ruchów. Zabawy pobudzają wyobraźnie i kreatywność dzieci w kolorowej i wykonanej z dobrej jakości materiałów scenerii. Fantazyjne kształty i kolory zachęcają dzieci i dorosłych to spędzania czasu w takim obiekcie.

Budżet obywatelski Plac zabaw – Mieszkańcy wiedzą najlepiej, czego potrzebują w swojej okolicy

Budżet obywatelski to wydzielona pula pieniędzy, która jest do dyspozycji mieszkańców danej gminy i wsi. To właśnie mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inwestycje do realizacji w ramach tych środków. Projekty zyskują coraz większą popularność i zainteresowanie również wśród miejscowej społeczności.

Propozycje mogą być dowolne, a o ich realizacji decydują mieszkańcy na etapie głosowania. Budżet obywatelski plac zabaw to dobry pomysł na realizację dużego, kolorowego i bezpiecznego placu zabaw.  Takie obiekty są potrzebne i często wygrywają podczas głosowania mieszkańców.

Budżet obywatelski