Integracyjne place zabaw z atestem: bezpieczna przestrzeń dla niepełnosprawnych

Integracyjne place zabaw z atestem to bezpieczna i przyjazna przestrzeń zarówno dla zdrowych, jak i niepełnosprawnych dzieci. Decydując się na zbudowanie placów zabaw dobrze jest wziąć pod uwagę rozwiązania dostosowane do wszystkich dzieci, również tych niesamodzielnych, które nie są w stanie normalnie funkcjonować. Zabawa z rówieśnikami wspomaga rozwój intelektualny i ruchowy.

Place zabaw dla niepełnosprawnych muszą spełniać restrykcyjne normy. Przede wszystkim ich jakość wykonania powinna być na najwyższym poziomie. Muszą to być miejsca bezpieczne i trwałe, ale skonstruowane tak, by również dzieci z niepełnosprawnością ruchową mogły z nich swobodnie korzystać. Powinny być więc wyposażone w dodatkowe uchwyty umożliwiające łatwe przemieszczanie się. Huśtawki, drabinki i inne urządzenia nie mogą być zbyt wysokie, żeby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dlatego też proponujemy place zabaw z atestem.

integracyjne place zabawplace zabaw z atestem

Place zabaw integracyjne

Integracyjne place zabaw są korzystnym rozwiązaniem zarówno dla zdrowych, jak i niepełnoprawnych. Wspólne zabawy to stworzenie optymalnych szans na rozwój. Kiedy dzieci z różnymi dysfunkcjami obserwują zabawy zdrowych rówieśników, starają się im dorównać. Nie chcą być gorsze. Z każdym kolejnym, nawet małym, osiągnięciem ruchowym dzieci nabierają pewności siebie. Są znacznie bardziej zmotywowane do podejmowania kolejnych prób. Tym samym łatwej pokonują bariery i walczą ze swoimi niedoskonałościami. Z kolei zdrowe maluchy, obserwując zmagania swoich kolegów, uczą się tolerancji i otwarcia na drugiego człowieka. Stanowią wsparcie dla osób z dysfunkcjami, w razie potrzeby im pomagają, np. podają rękę.

Integracyjne place zabaw z atestem: zabawa uspołecznia

Wspólne zabawy, niezależnie od stopnia niepełnosprawności, przynoszą wiele korzyści. Czas spędzany z rówieśnikami pomaga rozwinąć się intelektualnie i ruchowo. Maluchy mają okazję nauczyć się podstawowych zachowań społecznych. Dzielą się z kolegami, a także razem współpracują, np. budując babki z piasku. Z czasem dostrzegają zalety takich zabaw w grupie, np. wymiana zabawek. Pierwsze kontakty z rówieśnikami to bardzo ważny moment w rozwoju społecznym. Jeśli dziecko nie będzie się bawić z kolegami, to w dorosłym życiu będzie mieć problem z nawiązaniem kontaktów z innymi ludźmi.

Integracyjne place zabaw: wybieraj tylko sprawdzonych dostawców

Dzieci są bardzo wymagającą grupą odbiorców. Stąd integracyjne place zabaw powinny spełniać najwyższe wymagania. Jeśli zdecydujemy się na zbudowanie bezpiecznego miejsca dla maluchów, powinniśmy wybierać sprawdzonych dostawców oferujących place zabaw z atestem. Tylko wtedy zyskamy pewność, że oddany do użytku obiekt będzie spełniał wszelkie restrykcyjne normy. Dobrze przygotowany projekt placu zabaw przyspieszy proces ich tworzenia. Poza tym współpraca z firmami o dużym doświadczeniu to gwarancja szybkiej realizacji i dokładnego wykonania. Dzięki temu zyskamy pewność, że oddane do użytku obiekty będą spełniały najwyższe standardy, a plac zabaw będzie służył przez wiele lat.