Jak urządzić mały, bezpieczny plac zabaw dla dzieci?

10/05/2023
bezpieczny plac zabaw

Mały, bezpieczny plac zabaw wiąże się z przemyślanym rozplanowaniem dostępnego miejsca. Nie zawsze mamy do dyspozycji duży teren — kawałek wolnej przestrzeni obok budynku również jest świetnym miejscem do inwestycji. Czasami jednak dostępna przestrzeń nie pozwala na instalację rozbudowanych zestawów zabawowych. Wtedy należy zastanowić się jak urządzić mały plac zabaw dla dzieci, aby stworzyć zróżnicowane i funkcjonalne miejsce do aktywnego wypoczynku. Które urządzenia sprawdzą się, gdy mamy ograniczony metraż, a których lepiej unikać?

  • Jakie urządzenia na mały plac zabaw?
  • Zestawy zabawowe na mały, bezpieczny plac zabaw

Jakie urządzenia na mały plac zabaw?

Mały plac zabaw koło domu lub na terenie publicznym może być tak samo zachwycający, jak ten duży. To właśnie place zabaw są ulubionym miejscem spotkań dzieci, gdzie tworzą przyjaźnie, spędzają aktywnie czas i wspólnie się bawią. Jak zatem stworzyć bezpieczny plac zabaw na małym terenie, aby zachwycić dzieci i stworzyć ciekawe miejsce do ich rozwoju? Mały plac zabaw do domu, przedszkola, szkoły lub parku zawsze stanowi wyzwanie. Jednak na wszystko są rozwiązania!
Zdecydowanie warto wybierać różne dodatki np. drabinki, ścianki wspinaczkowe, które można sprytnie umieścić na wolnej przestrzeni. W ten sposób zajmą naprawdę mały obszar, a dzieci zyskają zajęcie na długi czas!
Piaskownice to obowiązkowy element każdego placu zabaw. Bez względu na wielkość terenu, będzie sprawdzonym elementem placu zabaw.
Gdy planujemy stworzenie małego plac zabaw, huśtawki mogą stać się nieco problematyczne, ponieważ mają dość dużą strefę bezpieczeństwa. Jeśli zależy nam jednak na tym urządzeniu, zawsze można spróbować rozplanować go z mniejszymi modelami huśtawek lub huśtawkami wagowymi.

Zestawy zabawowe na mały, bezpieczny plac zabaw

Jeśli mamy do dyspozycji mały obszar terenu, raczej powinniśmy unikać rozbudowanych zestawów zabawowych. Warto jednak wybierać te mniejsze wersje, które dadzą dziecku dużo radości, a nie zajmą tak dużo miejsca. Czasami małe zestawy wolnostojące będą lepszym wyborem niż komponowanie placu zabaw samemu.
Dobra wiadomość jest taka, że często na niewielkiej przestrzeni można zmieścić różne rodzaje drabinek, zjeżdżalnię, ściankę wspinaczkową i panele edukacyjne – wszystko w jednym zestawie zabawowym.

Dr Spil Polska — Certyfikowany producent placów zabaw

Jako czołowy producent bezpiecznych placów zabaw, tworzymy przeróżne projekty, które spełniają oczekiwania wszystkich klientów. Indywidualnie podchodzimy do każdego zadania, dzięki czemu tworzymy nowe rozwiązania na potrzeby.
Jesteś zainteresowany bezpiecznym, kolorowym i trwałym placem zabaw? Masz pytania? Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu