Place zabaw, które urzekną nie tylko najmłodszych

28/07/2017
Jak wyglądają place zabaw na świecie

Plac zabaw to coś, o co cenią sobie przede wszystkim najmłodsi, jednakże dorośli również bardzo chętnie odwiedzają tego typu miejsca. W każdym z nas drzemie w mniejszym czy większym stopniu dziecko i lubimy dobrze się bawić. Maluchy nie mają dużych wymagań, gdyż wystarczy im dobre towarzystwo, huśtawka piaskownica czy też długi murek. Dostosowany do wieku dzieci plac zabaw to strzał w dziesiątkę. Dzięki temu możemy liczyć na to, że zostaną pochłonięte zabawą na długie godziny. Place zabaw powinny być bezpieczne, a przy tym nie mogą być nudne. Jak wyglądają place zabaw na świecie?

Które place zabaw mogą liczyć na szereg atrakcji, czyli jak wyglądają place zabaw na świecie?

1. USA

Na naszą uwagę z pewnością zasługuje Plac zabaw City Museum w St. Louise. Miejsce to było niegdyś fabryką butów, ale obecne jest to niezwykle atrakcyjny plac zabaw, który powstał z materiałów z odzysku, czyli starych mostów, dźwigów, kominów czy samolotów. Projekt tego placu zabaw został zrealizowany przez rzeźbiarza Boba Cassilly. Najbardziej spektakularne są tutaj m.in. dziesięciopiętrowa zjeżdżalnia, diabelski młyn podparty szkolnym autobusem i tunel-akwarium.

2. Japonia

Hakone Woods of Net jest placem zabaw w Hakone, który jest prawdziwym dziełem sztuki. Stworzyła go Toshiko Horiuchi, a do wybudowania jego drewnianej obudowy nie użyto ani jednego gwoździa czy też metalowego elementu. Każdy turysta może podziwiać Wood of Net, odwiedzając Muzeum Hakone.

W Japonii jest także Showa Kinen Park, a dokładniej w Tokio. Co kwadrans miejsce to spowija mgła i wszyscy się w nią zatapiają, a po chwili znowu skaczą po ogromnych trampolinach, przypominających rozpuszczone lody. Całej zabawie towarzyszą kamienne smoki.

3. Australia

W Sydney mamy za to Darling Quarter Playscape, który skrywa w sobie sztuczną rzekę obfitującą w liczne atrakcje i ciekawe urządzenia wykorzystujące wodę. Niebanalne zjeżdżalnie przypinają wyglądem głazy, a ponadto nie brakuje tutaj sprej ilości piasku. Prawdziwy raj dla naszych małych podopiecznych.

4. Niemcy

W Berlinie czekają na łowców przygód niezwykłe atrakcje. Plac zabaw Kolle 37 to bardzo unikalne miejsce, które obfituje w drewniane konstrukcje, piły i łopaty. Co ciekawe, każde dziecko może współtworzyć owy plac, gdyż jest w fazie permanentnej budowy. Zabawa polega właśnie na wspólnym budowaniu mekki przygód. Co jeszcze jest tutaj niesamowite? Otóż dzieci mogą zobaczyć kuźnię kowala, piece garncarskie i różne zwierzęta. Co więcej, jest też ogród, o który trzeba zadbać i sklep, którego sprzedawcami są odwiedzające plac dzieci.

Legendarnym parkiem działającym od roku 1978 jest Heide Park. Jest tutaj ponad 50 różnorodnych atrakcji, które zostały podzielone na cztery strefy tematyczne. Miejsce to jest prawdziwym rajem zarówno dla dzieci, jak i całej rodziny. Największą popularnością cieszą się tutaj Zatoka Piratów, kolejka typu dive coaster- Krake, Kraina Zapomnienia, Dziki Zachód z przejażdżkami samolocikami i kolejkami oraz park liniowy Indianer Kletterpfad.

Największym miejscem zabaw w Niemczech jest Europa Park Rust, który można odwiedzać przez cały rok. Czekają tutaj na nas pięknie urządzone ogrody, 14 stref tematycznych poświęconych różnym państwom Europy, kolejka Euro-Mir, 11 roller coasterów, Królestwo Muminków, Kraina Przygody i Zaczarowany Las Braci Grimm.

5. Polska

W Polsce również nie brakuje ciekawych placów zabaw. Jednym z nich jest Wodny Plac Zabaw w Tychach. Nie brakuje tutaj fontann, urządzeń do zabawy w wodzie i ośrodka wypoczynkowego dla rodziców Paprocany. Tak więc dzieci mają ubaw na całego, a dorośli mogą oddać się innym przyjemnościom w letnie dni.

6. Francja

Paryż zaprasza najmłodszych do zabawy w Belleville Park. Ten plac z zabaw umożliwia nam podziwianie wieży Eiffla. Z całą pewnością można tutaj dać ponieść się wyobraźni. Dzieci mogą wcielić się w kapitanów olbrzymiego statku, który może też stać się twierdzą nie do zdobycia. Ze względu na to, że stopień trudności jest tutaj dostosowany do wieku, wszyscy mogą liczyć na długie godziny świetnej zabawy.

7. Szwecja

Jeśli interesują nas place zabaw o nietypowym podłożu, to warto odwiedzić Malmö, gdzie znajduje się Boisko do Buckelball. Chodzi tutaj oczywiście o zabawę, a nie o to, kto strzeli więcej goli. Gra przypomina piłkę nożną, jednakże nie na równej powierzchni, ale na pagórkowatym terenie. Świetnie bawić będą się nie tylko dzieci, ale także dorośli. Autorem projektu jest Jonan Strom.

W Sztokholmie mamy zaś Kristinebergs Slottspark, czyli plac zabaw będący dziełem Monstrum. Są tutaj dwie sowy o świecących oczach po zapadnięciu zmroku. Największą atrakcją jest wspięcie się sowę i uruchomienie kurantów. Nie brakuje też tutaj sterowanych żuków. Na tego największego można nawet wejść. Na wspaniałą zabawę mogą liczyć nawet dzieci poruszające się na wózkach inwalidzkich.

8. Dania

W Aarhus, a dokładniej na patio Centrum Obywatelskiego Dokk1, znajduje się plac zabaw Kloden, czyli dzieło zaprojektowane przez studio projektowe Monstrum. Pięć stacji nad Zatoką Aarhus zostało przeznaczonych na pięć kontynentów. Każda część placu przedstawia inny kontynent. Jak zawsze studio uwzględniło potrzeby wszystkich dzieci, w tym także tych o specjalnych potrzebach.

centrum_zdrowia_dziecka_2 centrum_zdrowia_dziecka_1place zabaw z atestem place zabaw z atestem place zabaw z atestem place zabaw z atestem place zabaw z atestem