Jak uniknąć wypadków podczas zabawy?

10/04/2017
jak unikać wypadków podczas zabawy

Miejsca zabaw dla dzieci są oblegane, w szczególności w okresie letnim. Niestety, i tam zdarzają się mniej lub bardziej poważne wypadki. Jak ich w takim razie jak unikać wypadków podczas zabawy !? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Zwróć uwagę na to, co robi Twoje dziecko

Podczas zabawy na placach zabaw nie sposób jest całkowicie uniknąć wypadków. Otarcia, zadrapania lub siniaki to nieodłączne elementy, których, mimo starań rodziców, nie da się uniknąć. Można jednak zminimalizować ich ilość. W tym celu należy się zastosować do kilku prostych rad. Jak w takim razie uniknąć wypadków? Przede wszystkim powinno się pilnować dziecka w trakcie jego zabawy. Niestety, widok rodziców, którzy zajmują się rozmowami przez telefon komórkowy jest nagminny. Ten brak uwagi powoduje, że place zabaw dla dzieci potrafią być dla nich niebezpiecznymi miejscami, choć wielu sytuacji można uniknąć poprzez przypilnowanie swoich pociech.

Place zabaw dla dzieci – jak unikać wypadków podczas zabawy ?

Na placach zabaw znajduje się wiele atrakcji. Huśtawki, zjeżdżalnie, tory przeszkód – do tych wszystkich urządzań przeważnie ustawia się ogromna kolejka dzieci, które chcą z nich skorzystać. Jednak nie zawsze maluchy cierpliwie czekają na swoją kolej. Dlatego też zwróć uwagę na zachowanie swojego dziecka. W ten sposób będziesz w stanie uniknąć upadków lub złamań. W momencie, w którym Twoje dziecko czeka na swoją kolej przy huśtawce, pilnuj, żeby nie podchodziło do niej zbyt blisko. Wystarczy chwila nieuwagi, a huśtające się dziecko może niechcący uderzyć Twojego podopiecznego. Bądź również uważny, gdy maluch pokonuje tor przeszkód lub chodzi po krawędzi piaskownicy. Jeśli jest bardzo małe lub ma problem z utrzymaniem równowagi, to pamiętaj o tym, by je podtrzymać. Place zabaw dla dzieci mają wiele urządzeń z metalowymi elementami. W bardzo upalne dni należy sprawdzić, czy nie są one za bardzo nagrzane od słońca. Oczywiście, nie zapomnij też o zaopatrzeniu swojej pociechy w nakrycie głowy, które ochroni je przed udarem słonecznym. Jeśli zastosujesz się do tych kilku prostych rad, to na pewno zabawa Twojego dziecka upłynie nie tylko w przyjemnej atmosferze, ale będzie też dla niego bezpieczna.