Place zabaw dla dzieci – jakie wybrać podłoże?

13/12/2016
place zabaw dla dzieci

Niezależnie od tego, czy budujemy przydomowy plac zabaw, czy naszym zamiarem jest stworzenie ogólnodostępnego miejsca dla każdego dziecka, naszym priorytetem powinno być zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, czym się kierować podczas wyboru podłoża na place zabaw dla dzieci.

Ogólnodostępne place zabaw dla dzieci

Gumowa mata, nawierzchnia syntetyczna lub płytki gumowe – jest to zaledwie kilka przykładów podłoża, które są używane podczas tworzenia placów zabaw. Każdy z tych rodzajów podłoża ma swoje charakterystyczne właściwości, dzięki czemu sprawdzają się one w określonych sytuacjach. A która z nich idealnie sprawdzi się, gdy chcemy postawić place zabaw dla dzieci?

Palce zabaw dla dzieci – buduj bezpiecznie

Jeśli naszym celem jest zbudowanie placu zabaw w mieście lub na osiedlu, wtedy doskonałym rozwiązaniem będą nawierzchnie syntetyczne. Są to nie tylko bezpieczne nawierzchnie w postaci wylewanych powierzchni, ale także są dostępne w wielu intensywnych i atrakcyjnych kolorach. Ich cechą charakterystyczną jest to, że składają się one z dwóch warstw. Jednej z nich jest absorbowanie uderzenia, dlatego też cechuje się ona wysokim stopniem trwałości. Z kolei zadaniem drugiej warstwy jest chronienie nawierzchni na działania promieni słonecznych czy przed jej ścieraniem. Pamiętajmy, że bezpieczna nawierzchnia to podstawa tworzenia każdego placu zabaw czy obiektu sportowego. Jeśli wybierzemy odpowiednie podłoże, wtedy nie tylko upadki będą bezpieczne dla bawiących się dzieciaków, dzięki czemu zabawa upłynie w miłej atmosferze.

Kontakt | Bezpieczne place zabaw | Place zabaw

place zabaw dla dzieci place zabaw dla dzieci place zabaw dla dzieci place zabaw dla dzieci

Przydomowe place zabaw dla dzieci

Jeśli zaś Twoim celem jest stworzenie przydomowego placu zabaw, wtedy warto postawić na gumowe maty. Nie tylko można je bezpośrednio instalować na żwirowym lub piaszczystym podłożu, ale także mata wspaniale prezentuje się w otoczeniu zieleni ogrodu. Daje Ci to pewność, że plac  zabaw będzie współgrał z całym otoczeniem. Jakby tego było mało, przy instalacji tej nawierzchni używa się wysokiej jakości łączników, dzięki czemu poszczególne fragmenty maty nie są widoczne, a całość jest nie tylko spójna, ale także zachwyca swoim atrakcyjnym wyglądem.