Jak korzystać z siłowni plenerowych?

17/05/2022
Jak korzystać z siłowni plenerowych

Zdrowy tryb życia stał się niezwykle popularny w ostatnich latach. Nic dziwnego, ponieważ sport i zdrowa dieta poprawiają nasze samopoczucie i wygląd sylwetki. Oprócz wielu siłowni i klubów fitness coraz częściej można zauważyć siłownie plenerowe, z których ktoś rzeczywiście korzysta. Możemy spotkać tam osoby w każdym wieku, każdej płci i kondycji. To sprawia, że przebywając tam, czujemy się pewniejsi i bardziej śmiali niż jeszcze kilka lat temu. Wiele osób zmieniło tradycyjną siłownię na tę, którą mają pod domem. Blisko, szybko i tanio! Czy jednak siłownia na świeżym powietrzu pozwoli osiągnąć wymarzone rezultaty? Jak korzystać z siłowni plenerowych?

 • Siłownie plenerowe – jak ćwiczyć?
 • Jakie są zalety siłowni na świeżym powietrzu?

Siłownie plenerowe jak ćwiczyć?

Praktycznie w każdym mieście znajdują się już otwarte siłownie plenerowe, z których można korzystać bezpłatnie, o dowolnej porze dnia i nocy. Specjalnie dobrane, uniwersalne sprzęty pozwolą ćwiczyć zarówno sportowcom, jak i osobom początkującym w każdym wieku. Co znajdziemy na siłowni plenerowej? Umożliwiają każdemu na korzystanie z takich sprzętów jak:

 • Orbitrek – Spala mnóstwo kilokalorii, aktywuje ruch bioder, barków, ramion oraz nóg. Dodatkowo zwiększa wydolność krążeniowo- oddechową.
 • Biegacz/ Stepper – Aktywuje dolne partie ciała, wzmacniając mięśnie i stawy nóg. Zwiększa ruchomość stawów kolanowych i biodrowych oraz poprawia zmysł równowagi ciała.
 • Wahadło – Najbardziej angażuje dolne partie ciała, wzmacniając kręgosłup, mięśnie brzucha i bioder. Pozwala w przyjemny sposób zredukować tkankę tłuszczową. Wahadło poprawia koordynację ruchową i wydolność krążeniowo-oddechową.
 • Twister – Służy do modelowania sylwetki, wysmuklając talię, biodra i brzuch. Aktywuje stawy biodrowe, wzmacnia mięśnie brzucha oraz lędźwiową część kręgosłupa.
 • Wyciąg górny – Wzmacnia i buduje mięśnie barków, ramion i górnych partii pleców. Osoby z bólami pleców powinny szczególnie zwrócić uwagę na ten sprzęt.
 • Wioślarz – Wzmacnia mięśnie nóg, ramion i górnej partii pleców. Poprawia wydolność i ogólną kondycję. Spala tkankę tłuszczową, rzeźbiąc jednocześnie sylwetkę.
 • Prostownik grzbietu – Wzmacnia mięśnie grzbietu boczne i przyśrodkowe, mięśnie dwugłowe ud i pośladków. Doskonale wpływa na kręgosłup i utrzymanie prawidłowej postawy ciała.
 • Drabinka – Jest niezwykle wielofunkcyjna, wzmacnia mięśnie grzbietu, ramion oraz biceps.
 • Motyl – Wpływa na rozbudowę górnych partii ciała. Poprawia rozwój mięśni klatki piersiowej, obręczy barkowej oraz kończyn górnych. Świetnie wpływa na wydolność serca i płuc. Pomaga w utrzymaniu poprawnej postawy ciała.
 • Rowerek – Ćwiczenia na rowerku spalają tkankę tłuszczową, poprawiają kondycję oraz wzmacniają mięśnie nóg i dolne partie ciała. Rowerek poprawia ruchomość stawów dlatego polecany jest również osobom starszym.

Jakie są zalety siłowni na świeżym powietrzu?

Siłownie zewnętrzne umożliwiają łączenie aktywności fizycznej z korzyściami przebywania na świeżym powietrzu. Ich przewagą w porównaniu z tradycyjnymi siłowniami czy klubami fitness, jest ogólnodostępność i brak opłat. Dostępne urządzenia dają możliwość różnorodnego treningu zarówno osobom początkującym, jak i profesjonalnym sportowcom. Dodatkowo siłownia zewnętrzna to świetne miejsce nie tylko na aktywność fizyczną, ale również na życie towarzyskie lokalnej społeczności, treningi ze znajomymi oraz spędzanie czasu z rodziną.

Dr Spil Polska to producent certyfikowanych placów zabaw oraz wyposażenia siłowni plenerowych. Najwyższa jakość i profesjonalne podejście to gwarancja zadowolenia i spełnienia oczekiwań. Atestowane sprzęty zapewniają bezpieczeństwo i wysokie standardy użytkowania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą certyfikowanych placów zabaw i sprzętów fitness.