Ruch to zdrowie – jak place zabaw i siłownie plenerowe wpływają na zdrowie

20/07/2022
siłownie plenerowe

Świadomość społeczeństwa na temat zalet aktywności fizycznej wciąż wzrasta. Wiemy już, że ruch wydłuża życie, zapobiega chorobom i poprawia nastrój. Każdy fizyczny wysiłek, nawet ten lekki wpływa pozytywnie na organizm.

Warto już od najmłodszych lat przyzwyczajać dziecko do aktywnego wypoczynku i zachęcać je do zdrowego trybu życia. Korzystanie z bezpiecznych placów zabaw to świetna okazja do zabaw ruchowych i rozwoju intelektualnego dziecka. Siłownie plenerowe to miejsce dla młodzieży i dorosłych. Stają się coraz bardziej popularne z powodu wielu swoich zalet. Zapewniają ruch, wzmacnianie mięśni, towarzystwo sąsiadów i wspólne ćwiczenia — Wszystko, co poprawi Twój humor!

  • Jakie są zalety aktywności fizycznej?
  • Jak bezpieczny plac zabaw wpływa na zdrowie dzieci?
  • Czy warto korzystać z siłowni plenerowych?

Jakie są zalety aktywności fizycznej?

Każdy rodzaj aktywności fizycznej wpływa korzystnie na nasz organizm. Oprócz poprawy wizualnej sylwetki korzysta nasze ogólne zdrowie i psychika.
Dlaczego ruch poprawia nasz humor? Ponieważ zwiększa produkcję endorfin, czyli „hormonów szczęścia”, które odpowiedzialne są za pozytywne emocje i zmniejszenie odczuwania bólu. To świetne rozwiązanie na spadek nastroju, walkę z depresją i przewlekły stres.
Ćwiczenia dodają energii i zwiększają motywację do działania. Poprawa metabolizmu i dotlenienie organizmu zwiększają efektywność układu krążenia. Dodatkową zaletą jest poprawa jakości snu i ułatwienie zasypiania. Aktywność fizyczna wzmacnia kości i stawy poprzez budowanie mięśni, które je otaczają. Poprawia się krążenie, zmniejsza obciążenie stawów, co skutkuje wzmocnieniem. Ruch zapobiega i walczy z wieloma chorobami, ponieważ wzmacnia organizm na każdym poziomie. Przyczynia się do poprawy wyników badań krwi, stabilizacji hormonów i zmniejszenia metabolicznego wieku organizmu. Zalet jest na pewno więcej!

Czy bezpieczny plac zabaw wpływa za zdrowie dzieci?

Na pewno! Dodatkowo wprowadza dobre nawyki z życie najmłodszych.
Dotlenienie organizmu — Po całym dniu spędzonym w przedszkolu lub szkole, zabawa na placu zabaw i dotlenienie mózgu to czysta przyjemność. Poprawi myślenie i skutecznie zniweluje zmęczenie.
Rozwój fizyczny — Nauka równowagi, koordynacji i bezpiecznej formy ruchu może chronić ciało i organizm dziecka. Następuje wzmocnienie mięśni, kości i stawów.
Rozwój intelektualny — Zabawa na placu zabaw pobudza wszystkie zmysły poznawcze. Pomaga to w odpowiednim rozwoju mózgu i działaniu umysłu. Dzieci, które częściej korzystają z certyfikowanych placów zabaw szybciej uczą się nowych umiejętności.
Dobry nastrój — Ruch korzystnie wpływa na każdego. Dzieci również odczuwają wpływ endorfin, które poprawiają ich humor. Dodatkowo spędzanie czasu z rówieśnikami i korzystanie z wielu akcesoriów zabawowych przyczynia się do uśmiechu na ich twarzach.
Tylko certyfikowane place zabaw zapewniają bezpieczeństwo podczas zabaw. Atestowane konstrukcje i tworzywa to niezbędny wymóg w miejscach dla dzieci, dlatego zwróć uwagę na producenta placów zabaw.

Siłownie plenerowe – czy warto korzystać?

Siłownie plenerowe cieszą się ogromną popularnością wśród młodych, jak i starszych osób. Nic dziwnego, ponieważ zawierają sprzęty, których większość z nas nie posiada w domach. Jeśli nie przepadasz lub nie możesz pozwolić sobie na siłownie, to zewnętrzne treningi są dla Ciebie. Im więcej miejsc do ćwiczeń, tym lepiej. Siłownie na świeżym powietrzu powinny znajdować się na każdym osiedlu i być dostępne dla każdego. Wzmocnienie mięśni, poprawa wydolności i lepszy humor — to tylko niektóre zalety aktywności fizycznej.

Sprzęty fitness umieszczone obok placu zabaw pozwolą na wspólne spędzanie czasu całych rodzin. Świadomość społeczna wzrasta i wiemy, jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia. Szukajmy więc rozwiązań jak łączyć czas wolny, zdrowie i przyjemność.
Dr Spil to producent certyfikowanych placów zabaw, który dba o jakość, materiały i zadowolenie klientów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą bezpiecznych placów zabaw i sprzętów fitness. Zapraszamy do kontaktu.