Pomysły na Dzień Dziecka

30/05/2017
Pomysły na Dzień Dziecka

Już za kilka dni wszystkie dzieci będą miały swoje święto. W jaki sposób zorganizować ten dzień? Co zaplanować, by dla najmłodszych był to niezapominany czas? Podpowiadamy,  na jakie pomysły warto postawić i co zrobić, by Dzień Dziecka był udany.

Na jakie pomysły na Dzień Dziecka warto postawić i co zrobić, by Dzień Dziecka był niezapomniany?

Spędźcie razem dzień na świeżym powietrzu

Aby Dzień Dziecka był niezapominany dla dziecka należy go spędzić całą rodziną. W tym roku Dzień Dziecka wypadł w połowie tygodnia, dlatego też wielu rodziców nie może spędzić z dzieckiem całego dnia. Jeśli musisz być w pracy tego dnia, to przesuń Dzień Dziecka na sobotę lub niedzielę i wybierz się koniecznie całą rodziną w plener. Dobrym pomysłem jest całodzienna wspólna wycieczka rowerowa. W jej trakcie możesz wraz z dziećmi zwiedzić malownicze miejsca, które znajdują się niedaleko Twojego miejsca zamieszkania. Aby jeszcze bardziej urozmaicić dziecku wycieczkę warto ją połączyć z piknikiem. Z samego rana przygotujcie wspólnie kanapki oraz inne przekąski, które następnie zjecie w jakimś spokojnym miejscu.

Rodzinne gotowanie idealną opcją dla przyszłych kucharzy

Rodzinne gotowanie to doskonała opcja dla dzieci, które lubią spędzać czas w kuchni. Jeśli Twoje dziecko chętnie gotuje lub przygotowuje słodkie wypieki, to koniecznie tego dnia zamieńcie się w zawodowych kucharzy. Tego dnia możecie przygotować ulubione danie swojego dziecka lub spróbować jakiegoś nowego przepisu. Dobra zabawa gwarantowana.

Zagrajcie razem w podchody

Podchody to jedna z tych gier, w którą może grać cała rodzina. Jest to doskonała opcja, jeśli mamy starsze dzieci. Aby zabawa była jak najbardziej atrakcyjna, dobrym pomysłem jest zaproszenie zaprzyjaźnionych rodzin. Pamiętaj również o tym, by przygotować trasę w taki sposób, by była ona dostosowana do wieku dzieci, które biorą w niej udział.

Urządźcie wieczór gier

Kalambury, jenga  czy planszówki – to tylko przykłady gier, w które warto zagrać całą rodziną. Wieczór gier jest to idealne propozycja na czwartek, kiedy wypada Dzień Dziecka. Warto po wróceniu z pracy spędzić czas z dzieckiem grając w te niezapomniane gry. Na pewno wywołają one uśmiech na twarzy dziecka, jak i rodzica.