Place zabaw – dlaczego są tak ważne

27/07/2021
place zabaw

Wiemy o tym jak ważnym elementem życia dziecka jest zabawa. Nasz cel to łączenie radości, bezpieczeństwa i rozwoju. Dr Spil Polska jako certyfikowany producent placów zabaw zapewnia gwarancję jakości i satysfakcję.

  • Place zabaw to wsparcie prawidłowego rozwoju intelektualnego
  • Twórcze myślenie i wyobraźnia
  • Zabawa poprawia nastrój i koordynację ruchową
  • Nawiązanie przyjaźni i nabycie umiejętności społecznych
  • Poznaj ofertę certyfikowanego producenta placów zabaw Dr Spil Polska

Place zabaw to wsparcie prawidłowego rozwoju intelektualnego

Zabawy na placu zabaw angażują wiele zmysłów (m.in. wzroku, dotyku, równowagi) Powoduje to zwiększenie produkcji w mózgu nowych komórek, tworzenie nowych połączeń i wzmacnianie już istniejących,  co jest niezwykle ważne dla układu nerwowego i rozwoju intelektualnego dziecka.

Twórcze myślenie i wyobraźnia

Czas spędzony na placu zabaw to świetna okazja do ćwiczenia wyobraźni. Dla dzieci jest to miejsce, gdzie może dziać się wszystko, a znalezione przedmioty mogą stać się czym tylko chcą.

Rozwija to kreatywność, która jest ważną cechą w kolejnych latach życia i skutkuje rozwojem osobowości. Kreatywność rozszerza sposób postrzegania świata i daje poczucie indywidualności.

Zabawa poprawia nastrój i koordynację ruchową

Poprzez dobrą zabawę wydzielają się endorfiny, które wpływają na humor i zachowanie dzieci. Nie od dziś wiadomo, że śmiech to zdrowie. Beztroskie zabawy, uśmiech, możliwość głośnego krzyku i biegania zwiększają pojemność płuc i poziom dotlenienia organizmu.

Wszystkie wykonywane czynności: podskoki, wspinanie się, bieganie, sprawiają, że dziecko staje się silniejsze, sprawniejsze i bardziej wytrzymałe. Plac zabaw jest idealnym miejscem do ćwiczenia koordynacji ruchowej i zażegnania smutków.

Nawiązanie przyjaźni i nabycie umiejętności społecznych

Zabawa na placu zabaw pozwala na poznanie wielu rówieśników, tworząc od najmłodszych lat kontakty społeczne. Dzieci uczą się pracy w grupie, ustępować i iść na kompromis. To też okazja, by poznały i uczyły się wyrażać swoje emocje: radość, złość, strach i uczucie porażki lub zwycięstwa. To czas na naukę jak działają relacje międzyludzkie poza rodziną. Wszystko to pozwala na nawiązanie pierwszych przyjaźni.

Poznaj ofertę certyfikowanego producenta placów zabaw Dr Spil Polska

Plac zabaw to miejsce rozrywki dla najmłodszych. Dzieci uwielbiają spędzać tam czas i bawić się. Dlatego ważne jest, aby wyposażenie placu zabaw zapewniało nie tylko frajdę, ale i bezpieczeństwo.
Jedynie najlepsi producenci są w stanie zagwarantować najwyższą jakość przyrządów do zabawy oraz gotowe konstrukcje z przetestowanych materiałów. Poznaj nasze  usługi na najwyższym poziomie,  pod względem montażu, jak i jakości materiałów.

Oferujemy place zabaw z atestem, spełniające wszelkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa.

Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.