Integracyjne place zabaw dla dzieci niepełnosprawnych

13/10/2021
Integracyjne place zabaw

Place zabaw to miejsca przeznaczone do świetnej zabawy, które jednocześnie powinny spełniać wszystkie normy i dbać o bezpieczeństwo dzieci. Ważne jest, aby umożliwiały użytkowanie każdej osobie, bez wykluczania jej z grona rówieśników. Jako czołowy producent placów zabaw- Dr Spil Polska, tworzymy miejsca do zabawy i integracji dla wszystkich dzieci, również z niepełnosprawnością.

W bezpieczny i przyjemny sposób, mogą bawić się i poprawiać swoją sprawność fizyczną na świeżym powietrzu, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym.

Decydując się na budowę placów zabaw dobrze jest wziąć pod uwagę możliwość dostosowania ich do wszystkich dzieci, również tych niesamodzielnych.

  • Integracyjne place zabaw- restrykcyjne normy
  • Jaki materiał będzie najlepszy?
  • Integracja poprawia relacje z rówieśnikami
  • Poprawa jakości życia dzieci niepełnosprawnych
  • Seria „Integracja”- Oferta Dr Spil

Integracyjne place zabaw – restrykcyjne normy

Place zabaw dla dzieci niepełnosprawnych muszą spełniać wszystkie restrykcyjne normy. Jakość ich wykonania powinna być na najwyższym poziomie, tak jak użyte do produkcji tworzywa. Muszą być to miejsca bezpieczne i trwałe, ale skonstruowane tak, aby dzieci z niepełnosprawnością ruchową mogły swobodnie z nich korzystać.

Powinny być więc wyposażone w dodatkowe uchwyty, które umożliwią łatwe przemieszczanie się. Miejsce musi pomieścić wózek inwalidzki i umożliwić swobodne poruszanie się.

Huśtawki, drabinki i inne urządzenia nie mogą być zbyt wysokie, aby zapewnić najwyższy komfort i wygodę. Integracyjne place zabaw muszą zawierać atesty, które dają gwarancję jakości i bezpieczeństwa, dlatego tak ważny jest świadomy wybór certyfikowanego producenta, który dba o wszystkie detale i spełnia restrykcyjne normy budowy placu zabaw dla niepełnosprawnych dzieci.

Jaki materiał będzie najlepszy?

Ważnym elementem, który umożliwi korzystanie z placu zabaw jest utwardzona nawierzchnia. Świetnie sprawdzą się tam płytki gumowe, po których swobodnie może poruszać się wózek inwalidzki. Ważne są też odpowiednie podjazdy i zachowane odległości między elementami.

Drewniane place zabaw, tak jak i metalowe place zabaw świetnie sprawdzają na integracyjnym placu zabaw dla dzieci, jeśli tylko zachowane zostaną wszystkie restrykcyjne normy.

Integracja poprawia relacje z rówieśnikami

Wspólne zabawy, niezależnie od stopnia niepełnosprawności, przynoszą wiele korzyści. Czas spędzany z rówieśnikami pomaga rozwijać się fizycznie i intelektualnie. To pierwsza okazja, aby uczyć się podstawowych zachowań społecznych i funkcjonowania w społeczeństwie.

Wspólnie spędzony czas umożliwi poznanie nowych przyjaciół i stworzy niezwykle ważne poczucie przynależności.

Poprawa jakości życia dzieci niepełnosprawnych

Integracyjne place zabaw umożliwiają wspólny wypoczynek dzieci niepełnosprawne i zdrowych. Już od najmłodszych lat, zaznajamiają się z innością, uczą akceptacji i tolerancji, co skutkuje w pozytywnym zachowaniu i sposobie postrzegania świata w kolejnych etapach życia.

Zabawy dla osób niepełnosprawnych usuwają podziały, a specjalne zestawy zabawowe zachęcają do wspólnej zabawy. Dzisiejsze możliwości pozwalają, aby place zabaw były przystosowywane do potrzeb dzieci w każdym wieku i o różnych możliwościach fizycznych.

Seria „Integracja” – Oferta Dr Spil

Jako certyfikowany producent placów zabaw- Dr Spil, posiadamy w ofercie serię placów zabaw „Integracja”, stworzoną z myślą o wszystkich dzieciach.
Integracyjne place zabaw
Serię tworzą urządzenia, pozwalające na wspólną zabawę dzieciom samodzielnym, jak i tym, które potrzebują dodatkowego wsparcia czy stymulacji podczas zabawy. Kolorowe integracyjne place zabaw pełne są elementów wspomagających rozwój maluchów.