5 placów zabaw w Warszawie, które warto odwiedzić

12/09/2017
5 placów zabaw w Warszawie

Nasza stolica zachęca do odwiedzin nie tylko ze względu na piękne Stare Miasto czy Zamek Królewski. Warszawa to także szereg atrakcji dla dzieci, wliczając w to przede wszystkim nowoczesne i bezpieczne place zabaw. Jeśli więc wybierasz się wraz z dziećmi do stolicy lub jesteś jej mieszkańcem i nie wiesz, na który plac zabaw zabrać swoją pociechę, sprawdź nasz ranking. Dzięki niemu dowiesz się, jakie 5 placów zabaw warto odwiedzić w Warszawie.  

Nowoczesny plac zabaw w Parku Żeromskiego przy placu Wilsona

Jeśli chodzi o place zabaw w Warszawie, które zasługują na największą uwagę, to bezsprzecznie na jednym z pierwszych miejsc powinien znaleźć się ten w Parku Żeromskiego (niedaleko placu Wilsona). Dlaczego te niezwykle miejsce w Żoliborzu zasługuje na takie uznanie?

Ogromnym plusem tego miejsca jest jego podział. Plac zabaw składa się z 3 stref, a każda z nich jest przystosowana do wieku dziecka. Znajdują się tam różnorakie atrakcje od bujaków i domków ze zjeżdżalnią, na równoważniach zaczynając, a na pajęczynach do wspinania kończąc. Całość otoczona jest ścieżką spacerowo-wózkową, dlatego też w czasie zabawy starszego dziecka, rodzic lub opiekun może na spokojnie jeździć wózkiem ze śpiącym maluchem.

Warto podkreślić, że placu zabaw zazwyczaj pilnuje ochroniarz. Dla turystów na pewno będzie istotny fakt, że nietrudno dostać się na plac – wystarczy wysiąść z metra na stacji Plac Wilsona (przejażdżka metrem będzie wielką atrakcją dla dzieciaków). Jednak odradzamy przyjeżdżać tu w weekendy, ponieważ w sobotę i niedzielę plac odwiedza bardzo dużo osób.

Integracyjny plac zabaw w Centrum Zdrowia Dziecka

Druga pozycja w naszym rankingu może zaskoczyć wiele osób, ponieważ dotyczy placu zabaw, który znajduje się na terenie Centrum Zdrowia Dziecka, przy al. Dzieci Polskich 20. Dlaczego wyróżniliśmy to miejsce?

Ten integracyjny plac zabaw to nie tylko miejsce, w którym mogą razem bawić się niepełnosprawne i zdrowe dzieci. To przede wszystkim miejsce, które stwarza małym pacjentom szansę na zabawę, wywołuje uśmiech na ich twarzy, a przy okazji łączy edukację z działaniami rehabilitacyjnymi. Warto tutaj wspomnieć o Zestawie Integracyjnym m60315, który został stworzony przy współpracy zespołu rehabilitantów.

Więcej informacji na temat placu zabaw w Centrum Zdrowia Dziecka znajdziesz tu.

Spokojne miejsce zabawy w Parku Dreszera na Mokotowie

Mały, ale uroczy – te słowa najlepiej opisują plac zabaw znajdujący się w Parku Dreszera. Jeśli więc będziesz w okolicach Mokotowa bądź tam mieszkasz, koniecznie odwiedź to miejsce oraz pospaceruj po całym parku. Park Dreszera jest ograniczony ulicami: Odyńca, Puławską i Ursynowską. Dojazd do tego miejsca nie powinien nikomu sprawić kłopotu.

Plac zabaw w Parku Dreszera to idealne rozwiązanie dla rodzin, które nie przedają za tłokiem. Jeśli ktoś chce odpocząć od miejskiego zgiełku i tłumu, warto zajrzeć tutaj. Twoje dzieci będą miały do swojej dyspozycji bujaki, zjeżdżalnie wraz z tunelem do przechodzenia czy karuzelę – wszystkie, szczególnie te młodsze dzieci, będą zachwycone.

Jeśli jednak szukasz bardziej urozmaiconego miejsca, odwiedź park znajdujący się II Ogrodzie Jordanowskim.

Olkówek – klimatyczne miejsce dla każdego dziecka

Plac zabaw Olkówek, potocznie nazywany placem zabaw na Ursynowie, to kolejna pozycja w naszym rankingu. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Ze względu na klimat. Wszystkie urządzenia oraz ich design są utrzymane w prehistorycznym stylu. Ogromne drewniane dinozaury, miejsce, w którym mogą pobawić się w małego archeologa i odkopać szkielet dinozaura czy zjeżdżalnia na linie – to tylko część niesamowitych atrakcji, jakie oferuje ten plac zabaw.

Jak dostać się na Ursynów? Polecamy metro (stacja Ursynów) lub dojazd samochodem (niedaleko jest parking przy ul. Wawrzyńca Surowieckiego).

Kępa Potocka – tego miejsca nie można nie zobaczyć!

Park Kępa Potocka to niezwykle rozległy obszar zieleni, na którym można znaleźć aż kilka placów zabaw. Place zabaw w Warszawie na terenie parku są dostosowane do wieku każdego dziecka. Najmłodsze dzieciaki znajdą miejsce stworzone z myślą o nich (na placu zamontowano m.in.: trampolinę, zjeżdżalnie, hamak oraz huśtawki). Dla starszych (4–5 latków) przygotowano atrakcje wspinaczkowe, które dostosowane są do ich wieku. Warto również odwiedzić drewniany plac, który co prawda nie posiada wielu systemów zabawowych, ale za to jest niezwykle klimatyczny.