Place zabaw Warszawa, Centrum Zdrowia Dziecka

Data realizacji:

Październik 2016 r.

Seria:

Integracja

Adres inwestycji:

Al. Dzieci Polskich 20, 04-730 Warszawa

Place zabaw Warszawa, Centrum Zdrowia Dziecka

Integracyjny Plac Zabaw przy Instytucie “Pomnik –Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie przy Al. dzieci Polskich 20. Obiekt powstał z inicjatywy Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom , w ramach programu “plac zabaw zamiast poczekalni”.

Główne przesłanie: Stworzyć integracyjne place zabaw w Warszawie

Głównym przesłaniem pomysłodawców było stworzenie idealnych warunków do zabawy dzieciom będącym pacjentami instytutu oraz wszystkim które tylko odwiedzają placówkę. Integracja dzieci ma sens tylko wtedy, kiedy dzieci uczą się żyć w grupie. Każde dziecko zdrowe czy chore, ma prawo do uśmiechu, zabawy , szczęścia i radości. W naszych urządzeniach integracyjnych łączymy zabawę, edukację z działaniami rehabilitacyjnymi, dlatego trzonem naszego placu jest Zestaw Integracyjny m60315 – opracowany przy współpracy z zespołem rehabilitantów w skład którego wchodzi:

sekcja przeznaczona dla dzieci o znacznym stopniu niepełnosprawności , poruszających się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Ma postać platformy , z niewielkim podjazdem oraz zjazdem , doposażonej w różnego rodzaju panele, np. edukacyjne , zabawowe, rehabilitacyjne – podnoszące sprawność motoryczną rąk i dłoni, panele 3D dla dzieci słabo lub niewidzących. Szerokość podestów dostosowana jest do większości modeli wózków inwalidzkich (dane z PFRON).
sekcja przeznaczona dla dzieci o mniejszym stopniu niepełnosprawności , poruszających się samodzielnie , lub przy pomocy kul ortopedycznych. Złożona z dwóch połączonych ze sobą , nisko zawieszonych przeplotni(w formie mostu linowego) oraz specjalnych barierek wspomagających poruszanie się bez kul z zachowanie pełnej równowagi. Element idealnie łączy ze sobą ideę zabawy z rehabilitacją.
sekcja przeznaczona dla wszystkich dzieci , w postaci platformy połączonej z elementem zwanym przejściem po Lianach. Świetnie spełnia funkcję umożliwiającą wspólną zabawę dzieci zdrowych z ich niepełnosprawnymi rówieśnikami. Sekcja również doposażona jest w panele różnego typu. Na placu zabaw znajduję się również zestaw sprawnościowy dedykowany dla dzieci pełnosprawnych, huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych, karuzela integracyjna, zestaw huśtawek i bujaków, ważka integracyjna, fotel obrotowy oraz tablica interaktywna

Inwestor: Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom, ul. Balkonowa 3/36; 03-329 Warszawa

Place zabaw Warszawa

Galeria

Dr Spil Polska

Producent placów zabaw dla dzieci – Dr Spil Polska

Spil Polska to czołowy producent placów zabaw dla dzieci, zajmujący się zarówno produkcją urządzeń, jak i wykonawstwem projektów zakładających planowanie i tworzenie nowoczesnych placów zabaw na zamówienie. Spil Polska to firma gwarantująca swoim klientom najlepsze urządzenia sprawnościowe i nowoczesne systemy konstrukcyjne, tworzone w oparciu o najwyższe standardy jakościowe.

Bezpieczne place zabaw

Zadbamy o bezpieczeństwo waszych dzieci – Bezpieczne place zabaw

DR SPIL POLSKA to zespół profesjonalistów proponujących usługi doradcze w zakresie użytkowania, eksploatacji i funkcjonowania bezpiecznych placów zabaw. Specjaliści zajmujący się na co dzień oceną i nadzorem bezpieczeństwa stosowanego na placach zabaw wykonają dla Państwa przeglądy techniczne i kontrole, a pracownicy techniczni dokonają ewentualnych napraw niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania placów.

SPRAWDŹ POZOSTAŁE REALIZACJE

Odkryj w swojej okolicy place zabaw DR SPIL POLSKA i odwiedź je osobiście

Nasza długa obecność na rynku zaowocowała realizacją wielu projektów placów zabaw. Obsługiwaliśmy zarówno inwestycje związane z budżetem obywatelskim, placami zabaw dla osiedli jak i obiektów komercyjnych. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie i wiedza wyróżniają nas spośród firm o podobnym profilu.

SZUKASZ PLACU ZABAW?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Wyślij do nas e-mail z zapytaniem a nasi konsultanci skontaktują się z Tobą.

Projekt i realizacja: Agencja interaktywna Dimedia - marketing online, e-marketing.