Plac zabaw z nakrętek – ekologia i dobra zabawa w jednym

Plac zabaw z nakrętekPlac zabaw z nakrętek to najlepszy dowód na to, że dobra zabawa może być połączona z dbaniem o środowisko. Aby to niezwykłe miejsce mogło powstać potrzeba wiele plastikowych nakrętek od butelek, które następnie są przetapiane przez firmę zajmującą się recyklingiem. W ten sposób powstają elementy, które następnie są wykorzystywane przez nas w procesie tworzenia zestawów zabawowych.

Miejsce bezpieczne dla dzieci i środowiska

Budując plac zabaw z nakrętek dbamy o to, by stworzony przez nas projekt był jednocześnie bezpieczny dla dzieci i umożliwiał im kreatywną zabawę. W tym celu budujemy place zabaw zgodnie z normą PN-EN 1176, która określa wymagania bezpieczeństwa względem sprzętu, jaki znajduje się na placu oraz nawierzchni.

Jako producent placów zabaw dbamy o też o jakość umieszczanych przez nas systemów zabawowych. Wszystkie nasze projekty tworzone są w oparciu o odpowiednie połączenia elementów kompozycyjnych (tj. schodów, podestów, a także słupów). Jest to niezwykle ważne, ponieważ właściwe połączenie elementów stalowych i tych, które powstały z recyklingowanego tworzywa sztucznego gwarantują bezpieczną zabawę.

Plac zabaw z nakrętek również posiada certyfikat PN-EN 1176:2008

W jaki sposób powstaje plac zabaw z nakrętek?

Aby móc zrealizować projekt ekologicznego placu zabaw w pierwszej kolejności należy zebrać odpowiednią ilość plastikowych nakrętek. Liczba nakrętek jest uzależniona od ilości zestawów zabawowych oraz stworzonego przez nas projektu.
Gdy zostanie zebrana odpowiednia ilość, nakrętki przesyłane są do firmy, która zajmie się ich przetopieniem oraz stworzeniem z nich plastikowych elementów do ekologicznego placu. Podczas procesu przetwarzania odpadów firma uzyskuje tworzywo, które specjaliści określają skrótem LDPE. Inaczej mówiąc jest to tworzywo polietylenowe o niskiej gęstości. Do zalet tego materiału wlicza się: wytrzymałość, elastyczność oraz doskonały wygląd.
Kiedy plastikowe elementy będą gotowe, konstruowane są z nich urządzenia zabawowe, które w późniejszej fazie procesu budowania, pojawią się na placu zabaw.

Nasze realizacje

Jeśli chcesz zobaczyć plac zabaw z nakrętek i efekty naszej pracy, zapraszamy do przejrzenia poniższej galerii. Znajdują się tam zdjęcia ekologicznego placu zabaw, który wybudowaliśmy w Poznaniu, na osiedlu Hetmańskim.