Urządzenia na plac zabaw – najwyższa jakość potwierdzona badaniami

Urządzenia na plac zabaw muszą spełniać najwyższe standardy – również jeśli chodzi o skład użytych do produkcji materiałów. Powinny mieć odpowiednią zawartość pierwiastków śladowych (metali ciężkich, ftalanów i kadmu). Produkty dostarczane przez firmę Dr Spil Polska spełniają najwyższe normy, które są zgodne z europejskimi standardami.

Place zabaw, które powstawały jeszcze kilkanaście lat temu były znacznie mniej kolorowe i różnorodne. Nie przywiązywano uwagi do jakości użytych materiałów, które były często naszpikowane szkodliwymi pierwiastkami chemicznymi. Obecnie sytuacja wygląda znacznie lepiej.

urządzenia na plac zabaw urządzenia na plac zabaw urządzenia na plac zabaw

Urządzenia na plac zabaw Dr Spil Polska – bezpieczne i trwałe

Normy, które muszą spełniać place zabaw nie określają minimalnego poziomu pierwiastków śladowych. Restrykcyjne obostrzenia muszą spełniać za to producenci zabawek. Dzieci zazwyczaj spędzają czas w pomieszczeniu i niejednokrotnie wkładają przedmioty do ust. Są przez to znacznie bardziej narażone na działanie szkodliwych pierwiastków. Urządzenia Dr Spil Polska, które wykorzystuje się na placach zabaw zostały poddane badaniom po kątem spełnienia rygorystycznej normy dedykowanej zabawkom – PN EN 71-3. Do tej pory nie sprawdzano urządzeń na plac zabaw od tej strony. Wyniki przebadanych próbek tworzywa wyszły pozytywnie. Badania zostały przeprowadzone przez Instytut Techniki Górniczej. Dowodzi to, że place zabaw Dr Spil Polska są nie tylko atrakcyjne i trwałe, ale także bezpieczne.

Wyposażenie placu zabaw – postaw na jakość

Przy wyborze dostawcy placów zabaw powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykonania poszczególnych elementów. Obiekty te są bowiem szczególnie narażone na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, jak promienie UV, opady deszczu i śniegu. Również codzienne zabawy dzieci wpływają na szybszą eksploatację urządzeń, dlatego tak ważna jest trwałość i użycie materiałów najwyższej klasy. Dobre jakościowo place zabaw nie tracą na wyglądzie wraz z upływem lat. Odpowiednio konserwowane cały czas wyglądają jak nowe i są odporne na zniszczenia.

Oryginalne wyposażenie placu zabaw

Place zabaw Dr Spil Polska wyróżniają się nie tylko bardzo dobrą jakością i wykorzystaniem najwyższej klasy tworzyw sztucznych. Są również kolorowe, różnorodne i maksymalnie dostosowane do potrzeb dzieci. Dzięki temu maluchy czują się komfortowo i bezpiecznie, a także chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Place zabaw można dobrać w zależności od preferencji inwestora. Dr Spil Polska proponuje różne serie tematyczne oddawanych do użytku placów zabaw. Dla głodnych nowych doznać idealnie sprawdzą się urządzenia nawiązujące stylistyką do statków kosmicznych. Z kolei miłośnicy ruchu miło spędzą czas na urządzeniach umożliwiających wspinaczkę, np. na piramidzie liniowej. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań mogą skorzystać z klasycznych huśtawek i zjeżdżalni. Dla urozmaicenia można dołożyć do placu zabaw bujaki o niepowtarzalnych kształtach, np. krowy, skutera.