Place zabaw Wrocław, Oława – Spółdzielnia Mieszkaniowa “Odra”

Place zabaw Wrocław, Oława – Spółdzielnia Mieszkaniowa “Odra”
Data Realizacji
Kwiecień, Czerwiec 2014 r.
Adres inwestycji
ul. Chrobrego, ul. Paderewskiego 21, ul. Chopina, ul. Iwaszkiewicza, Oława
Opis

Wspinaczkowe place zabaw we Wrocławiu

Miejsca, takie jak place zabaw są zawsze chętnie odwiedzane przez najmłodszych. Poprzez swoje różne atrakcje i kolorowy wygląd przyciągają dzieci i pozwalają na spożytkowanie ich nadmiaru energii. Produkcja bezpiecznych placów zabaw stawianych na osiedlach czy wykonywanych dla przedszkoli to wyzwanie dla niejednego producenta tego typu rozwiązań. Place zabaw zamontowane w ostatnim czasie we Wrocławiu przez firmę Spil, producenta tego typu urządzeń, powstały z myślą o rozwijaniu umiejętności sprawnościowych najmłodszych. Przykładem jest zestaw 17701, który składa się z elementów wspinaczkowych, a każdy z nich ma inny program funkcjonalny. Pierwszy zawiera przeplotnie do wspinaczki, a drugi – mostek do ćwiczenia koordynacji ruchu oraz poręcze do podciągania się. Wśród dodatkowego wyposażenia znajdują się: ruchome podesty, zjeżdżalnia, obręcze do przechodzenia i ruchome krzesełko oraz bujak sprężynowy w kształcie konia.

Nowa przestrzeń zabawowa dla maluchów we Wrocławiu

W ramach kolejnych realizacji firmy Spil, producenta bezpiecznych placów zabaw m.in. dla przedszkoli we Wrocławiu i jego okolicach, wybudowane zostały dwa place zabaw na terenie Spółdzielni „Odra” w Oławie. To akurat przykład osiedlowych miejsc do zabawy i rekreacji, z których korzystać mogą zarówno dzieci starsze, jak i młodsze. W kolorowej przestrzeni placów zabaw, która wpisuje się w otoczenie, mogą ciekawie i aktywnie spędzać swój wolny czas. Spil to firma, która buduje place zabaw z atestem oraz zapewnia ich montaż. Dzięki temu rodzice nie muszą martwić się o bezpieczeństwo swoich pociech.

Certyfikowane i bezpieczne place zabaw niedaleko od Wrocławia

W położonej blisko Wrocławia Oławie, pomiędzy ul. Paderewskiego 21 a ul. Chopina powstał urokliwy plac zabaw. Producentem zestawu Kolorowy ogród nr 04801 jest firma Spil, która oferuje także montaż placów zabaw. Zawiera on jedną wieżę zabawową, trzy zjeżdżalnie: tubową, dwutorową i ślimakową, wejścia za pomocą ścianki wspinaczkowej oraz panele zabawowo-edukacyjne. Wyposażony jest także w elementy dekoracyjne z motywami roślinnymi i zwierzęcymi. Place zabaw takie jak ten są bezpieczne – mają specjalny atest.

Budowa placów zabaw z atestem

Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Dlatego właśnie place zabaw robią taką furorę na osiedlach czy terenach należących do przedszkoli. Plac zabaw przy ul. Iwaszkiewicza w Oławie to zestaw nr 05801. Firma Spil, producent bezpiecznych placów zabaw, chciała, aby konstrukcja i jej kształt pobudzały wyobraźnię dzieci, dlatego elementy dekoracyjne wykonane są w stylistyce kosmicznej. Urządzenie wyposażone jest w zadaszoną wieżę połączoną z drugą przejściem tubowym, cztery ślizgi: dwutorowy, w formie spirali, pojedynczy oraz tubowy. To certyfikowany plac zabaw, w którym nie brakuje również paneli zabawowo-edukacyjnych. Elementami uzupełniającymi są dwa bujaki w kształcie autka i foki.

Poniżej znajduje się mapa miejsc we Wrocławiu i okolicach, w których firma Spil, producent placów zabaw z atestem, wybudowała kolorowe i atrakcyjne przestrzenie dla najmłodszych.

Inwestor: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Odra” Wrocław Oława

Galeria