Łowicz – Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Łowicz – Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa
Data Realizacji
Marzec 2014 r.
Adres inwestycji
99-311 Łowicz, ul.osiedle Bratkowice 10
Seria
Opis

Realizacja Łowicz, plac zabaw z serii Orient

Plac zabaw zabaw został wyposażony w urządzenie przeznaczone zarówno dla dzieci najmłodszych jak dla dzieci starszych. Urządzenie nr 10901 w klimacie orientalnym składa się z jednej wieży, dwóch zjeżdżalni, wejścia za pomocą łukowej ścianki wspinaczkowej, posiada również elementy sprawnościowe takie jak poręcze do podciągania i ściankę wspinaczkową z uchwytami.

Działania na rzecz społeczności lokalnej

Przedszkola i urzędy miast to nie jedyne podmioty angażujące się w rozwój infrastruktury miejskiej. Ciekawe działania prowadzą też nierzadko spółdzielnie mieszkaniowe stanowiące znakomitą formę wsparcia życia lokalnej społeczności. Istniejące niegdyś w każdym mieście spółdzielnie, to podmioty posiadające bardzo duże predyspozycje, wpływające na poprawę jakości życia w małych społecznościach lokalnych. Tutaj Łowicz plac zabaw otrzymał w “prezencie” do Łowickiej spółdzielni mieszkaniowej

Psychologia dziecka a place zabaw

Wielu psychologów twierdzi, że najlepszą formą integracji jest ta realizowana przez zabawę. Tę zasadę stosuje się dziś już nie tylko wśród grup dobrze się znających, ale także wśród tych, które niewiele o sobie wiedzą. Przykładem wykorzystania tej zależności, jest budowanie nowoczesnych placów zabaw przeznaczonych dla dzieci z różnych grup wiekowych, zamieszkujących jedno osiedle lub gminę. Co ważne, małe społeczności coraz częściej zwracają uwagę na jakość i bezpieczeństwo proponowanych im konstrukcji. Łowicka spółdzielnia mieszkaniowa “zafundowała” łowickim dzieciakom plac zabaw łowicz dzięki temu zyskał nowe miejsce do zabawy i rozwoju dla dzieciaków.

Działania podjęte przez Łowicką spółdzielnię, budowa placu zabaw

Znakomitym przykładem tego rodzaju aktywności są działania powzięte przez Łowicką Spółdzielnię Mieszkaniową, która wybudowała w swoim mieście ultranowoczesny, bezpieczny i co najważniejsze certyfikowany plac zabaw dla dzieci.

Plac zabaw Łowicz, Łowickie maluchy mają swoje miejsce do zabawy

Łowickie maluchy swój wolny czas mogą spędzać na placu zabaw zbudowanym w stylu orientalnym. Dzięki zastosowanemu urządzeniu nr 10901, mniejsze dzieci pozjeżdżają tu na dwóch zakręcanych zjeżdżalniach, polepić babki pisaku, wejść na wieżę i poznać podstawowe cyfry umieszczone na ogromnym liczydle. Starsze dzieci powspinają się po ściance wspinaczkowej, podciągną się na specjalnych poręczach sprawnościowych i poskaczą na gumowych konstrukcjach.

Inwestor: Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Galeria
Spil realizacje place zabaw Łowicz