Imielin – Urząd Miasta

Imielin – Urząd Miasta
Data Realizacji
Wrzesień 2013 r.
Adres inwestycji
41-407 Imielin, ul.Imielińska 81
Seria
Opis

Imielin inwestycja urzędu miejskiego w plac zabaw

We wrześniu 2013 r. przy ulicy Imielińskiej oraz skrzyżowaniu: Poniatowskiego i Nowozachęty w Imielinie zamontowano plac zabaw dostarczony przez producenta Dr Spil Polska. Inwestycja została sfinansowana przez włodarzy miasta.

Imielin: nowoczesny plac zabaw dla wymagających

Plac zabaw jest wyposażony w różnorodne urządzenia przystosowane zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Na placu zabaw zamontowano:

– Zestaw 11201 z serii Dżungla składający się z jednej wieży z daszkiem w kształcie pieska, dwóch zjeżdżalni, kolorowych paneli, poręczy do zwisu, poziomego walca do ćwiczeń oraz ścianki wejściowej. Wykończenia słupów nawiązują swoją stylistyką do roślin i ptaków

– Huśtawkę 19607, Ważkę 19603 i Bujaki 20512 oraz 20504

Imielin dla aktywnych: place zabaw i trasy rowerowe, zabytki

Plac zabaw to jedna z wielu propozycji dla aktywnych mieszkańców miasta. Chętni mogą skorzystać z licznych i malowniczych tras rowerowych, czy też pozwiedzać zabytkowe budowle. Na uwagę zasługują neogotycka świątynia Matki Boskiej Szkaplerznej oraz barokowa czworoboczna kapliczka pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Plac zabaw Imielin: ruch to zdrowie

Czas spędzany na placu zabaw nie tylko wspomaga rozwój dzieci, ale także wzmacnia odporność. Aktywność fizyczna zapobiega chorobom. Osoby, które rzadko wychodzą na dwór znacznie częściej są przeziębione i łapią infekcje. Plac zabaw to idealny sposób, by wzmocnić nasze pociechy w sezonie grypowym. Poza tym aktywność wpływa na poprawienie nastroju, minimalizuje stresy, poprawia pamięć.

Inwestor:Urząd Miasta Imielin, ul. Imielińska 81, 41-407 Imielin

Galeria