Place zabaw z atestem, czego na nich brakuje?

Place zabaw z atestem posiadają różnorodne atrakcje. Niektóre z nich cieszą się większą popularnością i są spotykane na wielu innych miejscach zabaw. Czy tylko atrakcje sprawiają, że plac zabaw jest idealny do spędzania wolnego czasu? Według nas – nie. Otóż mamy dla Was listę rzeczy, których brakuje na placach zabaw.

Czego brakuje w miejscach do zabawy dla dzieci? Idealny plac zabaw powinien posiadać szereg, rozmaitych atrakcji, aby zapewnić dzieciom różnorodność i rozwijać wszystkie zdolności dziecka, ale także ważne jest, aby zwrócić uwagę na komfort spędzania czasu przez rodziców.

Place zabaw z atestem są rozwiązaniem problemu.

  • Po pierwsze – miejsce zacienione

Według badań rodzice z dziećmi spędzają na placach zabaw około 2-3 godziny. W lato, w okresie upałów przebywanie tyle godzin na słońcu jest niebezpiecznie dla zdrowia. Dlatego obowiązkowym elementem jest zadaszenie, stwarzające cień i schronienie przed deszczem.

  • Po drugie – ławki

Zdarza się, że na placu zabaw znajduje się jedna ławka. Gdzie w tym przypadku mają odpocząć opiekunowie dzieci? Warto pamiętać, aby umieścić więcej miejsc do siedzenia.

  • Po trzecie – toaleta

Piękna pogoda, słońce, wysiłek i picie. A co jeśli dziecko będzie potrzebowało skorzystać z toalety? Gdzie udać się w takiej sytuacji? Niestety, toalety są często pomijane w projektach. Być może powodem jest problem z utrzymaniem w nich czystości. Jednak warto przemyśleć umieszczenie takiego miejsca w pobliżu placu zabaw, aby nie zmuszać rodzin do zakończenia wizyty na świeżym powietrzu i powrotu do domu.

  • Po czwarte – kosze na śmieci

Który rodzic chciałby, aby jego dziecko znalazło w piaskownicy śmieci? Żaden. Jednak niejednokrotnie zdarzyło się, że na placu zabaw leżały ostre lub toksyczne przedmioty, tj. kawałki szkła, puszki czy niedopałki papierosów. Pamiętajmy, że skaleczenie na placu zabaw zwiększa ryzyko zakażenia odzwierzęcego. Poza tym, kto chciałby spędzać czas wśród odpadów?

place zabaw z atestem place zabaw z atestem place zabaw z atestem place zabaw z atestem place zabaw z atestem

Czego brakuje na placach zabaw, aby uznać je za atestowane?

Wybierając plac zabaw, na który chcecie udać się z dzieckiem, weźcie pod uwagę obecność przedmiotów zwiększających bezpieczeństwo swoich pociech. Ponieważ idealność placów zabaw nie polega jedynie na atrakcyjności zabawek. Aby nie narazić swoich podopiecznych na uszczerbek na zdrowiu lub zagrożenie życia, plac powinien zostać ogrodzony. Zapobiegnie to niekontrolowanemu wybieganiu dzieci poza miejsce zabaw, a także zanieczyszczeniom odzwierzęcym. Ważne jest, aby przed wejściem na teren atrakcji znajdował się regulamin, określający zasady zabawy oraz telefon alarmowy i kontaktowy do zarządcy. Ponadto, właściciel powinien zadbać o odpowiednią nawierzchnię, zgodną z wysokością swobodnego upadku.

źródło: www.placezabaw.org/info